Spływ łodziami Doliną Popradu

Spływ łodziami Doliną Popradu
Niedostateczny (1 Opinii)

Gąsiorowskiego, Piwniczna-Zdrój

tel.: 184468449
tel.: 605742551

e-mail: kontakt@splywdolinapopradu.pl
e-mail: splyw@pphucentrum.pl

Informacje

Spływ łodziami górską, malowniczą rzeką Poprad, której źródło znajduje się w Tatrach Słowackich na wysokości niemal 2000 m n.p.m.. Przedzierający się przez górotwór Karpat Poprad tworzy malowniczy przełom rzeczny z licznymi meandrami. Na znacznej długości jest rzeką graniczną, oddzielającą terytoria Polski i Słowacji.

Oferta

Łódź prowadzi dwóch flisaków, którzy sterują nią za pomocą drewnianych żerdzi. Spływ rozpoczyna się na przystani w Piwnicznej przy ul. Gąsiorowskiego (poniżej mostu wiszącego), do którego można dojechać kierując się w kierunku przejścia granicznego ze Słowacją. Po około 10 km spływania łodzie dobijają do przystani w Rytrze.

Czas przepływu 1,5-2,5 godziny, w zależności od stanu wody na rzece.

Mapa

Gąsiorowskiego, Piwniczna-Zdrój

Napisz opinię

Opinie (1)

  • Jan Sienkiewicz

    Ocena:
    Dnia: 03.08.2015

    Negatywne:

    Nie polecam spływu łodziami Doliną Popradu, prowadzoną przez tą firmę (PPHU "CENTRUM" sp z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu). 1.Brak stosowania elementarnych zasad bezpieczeństwa podczas prowadzenia spływu. Flisacy podczas spływu skaczą do wody, kiedy na łodzi są pasażerowie. I wtedy łodzią steruje jeden flisak, a przy silnym nurcie i pełnym obciążeniu łodzi pasażerowie nie są bezpieczni. 2.Bardzo niski poziom wiedzy merytorycznej flisaków na temat Doliny Popradu. Można powiedzieć, że tej wiedzy nie ma w ogóle. Jak najdalej od tej firmy - szkoda pieniędzy.

Gąsiorowskiego, Piwniczna-Zdrój

Partnerzy